Adiam technicznie wspomaga szkolenia Libetu

Od 11 stycznia do 2 marca odbył się cykl szkoleń zorganizowanych przez spółkę Libet SA wraz z partnerami technicznymi, firmami Adiam, Mapei, Mimal, BSP oraz Stowarzyszeniem Wykonawców Hydroizolacji i Renowacji w Budownictwie.
Głównym celem szkoleń było podniesienie kwalifikacji wykonawców pracujących z produktami oferowanymi przez Libet. W przeważającej większości były to osoby zajmujące się układaniem bruku. W szkoleniach wzięli udział także właściciele i pracownicy partnerskich punktów sprzedaży Libet Platinum, dzięki czemu zapoznali się z nowo wprowadzaną na rynek ofertą produktów ceramicznych. Szkolenie składało się z części teoretycznej i 45-minutowego treningu na stanowiskach poszczególnych firm. Miało charakter głównie praktyczny,

a część teoretyczna była ograniczona do minimum. Uczestnicy szkolenia mieli więc dużo czasu na realne zmaganie się z problemami praktycznymi występującymi na placu budowy.

Na stoisku Libet prezentowane były nowości i najpopularniejsze produkty z oferty. Zadanie, jakie uczestnicy mieli do wykonania, polegało na ułożeniu zgodnie ze sztuką kostki brukowej na powierzchni ok. 1 m kw. Na szkoleniach Adiam zaprezentował piły stołowe, tarcze diamentowe, otwornice i inne narzędzia diamentowe szczególnie dobrze dostosowane do obróbki nowo wprowadzanych wyrobów ceramicznych i produktów betonowych oferowanych przez firmę Libet. Wrocławską firmę wsparli Stefano Tondini, szef marketingu włoskiej firmy Battipav, i Tiziano Zama, szef sprzedaży na Europę w Battipav, który był jednym z prowadzących szkolenie. Część praktyczna treningu polegała na przecięciu płytek gresowych o grubości 20 mm na piłach stołowych firmy Battipav, wykonaniu nacięć o głębokości 2 mm na powierzchni płytek tworzących strefę antypoślizgową i kapinosu na spodniej części płytki. Uczestnicy poznali też zasady prawidłowego cięcia na duże głębokości i pod kątem.

Na stanowisku firmy BSP zapoznawano się z montażem płyt ceramicznych na elewacjach wentylowanych. Zadanie do wykonania przez uczestników polegało na położeniu fragmentu elewacji z wykorzystaniem tej technologii. Z kolei Mapei zaprezentowało chemię budowlaną: kleje, izolacje i fugi. Postawiło ono zadanie przyklejenia stopnia i fugowania powierzchni na specjalnie przygotowanym do tego podeście.

Kolejne stanowisko przygotowało Stowarzyszenie Wykonawców Hydroizolacji i Renowacji w Budownictwie. Przedstawiało ono prawidłowe przygotowanie podbudowy pod tarasy wentylowane. Uczestnicy mieli do wykonania zadanie polegające na ułożeniu powierzchni tarasu wentylowanego na specjalnie przeznaczonych do tego wspornikach.

Na stanowisku firmy Mimal zapoznawano się z całą gamą narzędzi przeznaczonych do transportu, i układania kostki brukowej. Zadanie do wykonania na tym stoisku polegało na przeniesieniu za pomocą chwytaka walizkowego krawężnika chodnikowego. Uczestnicy szkolenia zapoznali się także z zasadami programu partnerskiego firmy Libet pod nazwą „Buduj Korzyści” i jego punktacją.
Warsztaty odbyły się w kilku terminach w różnych lokalizacjach w kraju: we Wrocławiu, Zawierciu, Gdańsku, Poznaniu, Ożarowie Mazowieckim i Lublinie. Zainteresowanie szkoleniami ze względu na niestandardową formułę przewyższyło oczekiwania organizatorów. We wszystkich edycjach wzięło udział 1504 osób, w tym 1289 brukarzy i 215 przedstawicieli autoryzowanych partnerów handlowych firmy Libet.

Wydarzenie to pozwoliło na niezwykle ciekawe połączenie i wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia liderów z branż pokrewnych, ściśle ze sobą związanych. Dzięki temu uczestnicy szkolenia mogli zasięgnąć porad ekspertów, otrzymać rzetelne oraz kompleksowe rozwiązania i na miejscu przećwiczyć je. – Nowa forma prowadzenia szkolenia w kooperacji z kilkoma firmami daje dużo korzyści – powiedział Marcin Zieliński, dyrektor handlowy Adiamu. – Z tego typu działań wszyscy wychodzą zwycięsko, czyli win-win. Uczestnicy otrzymują kompleksowe rozwiązania, informacje o produktach oraz metody obróbki. Prelegenci, wspólnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawiają profesjonalną ofertę swoim klientom. Wykonawcy w jednym miejscu mają odpowiedź na większość swoich pytań. Istotą tego przedsięwzięcia był taki dobór partnerów, aby ich oferta nie pokrywała się, lecz uzupełniała. Dzięki precyzyjnemu określeniu grupy docelowej odbiorców dało to możliwość

zaprezentowania produktów skierowanych do brukarzy oraz bardzo dokładnie przygotowanie zadania podczas części praktycznej szkolenia. Warsztaty ze względu na nową formułę cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i miały bardzo pozytywny odbiór. W dzisiejszych czasach bardzo szybko zmieniają się produkty i ich zastosowanie, wykonawcy często zostają pozostawieni sami z problemami. Jestem przekonany, że tego typu działania przyniosą nam wszystkim długofalowe korzyści.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments