Katalog elektronarzędzi
 
Narzędzia ręczne
Klucze płasko-oczkowe z grzechotką Wera JOKER
2012-08-01 | Autor: LP

Przełomowym rozwiązaniem na rynku jest klucz Wera JOKER opracowany głównie z myślą o pracy w trudno dostępnych i ciasnych miejscach.


 Klucz płasko-oczkowy to jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych w pracach montażowych i serwisowych. Od kilku już lat popularność zdobywają klucze z dodatkowo wbudowaną grzechotką znacząco ułatwiającą operowanie narzędziem. Jednakże nie są one pozbawione wielu wad tradycyjnego klucza. Dlatego Wera opracowała klucz JOKER przeznaczony głównie do pracy w trudno dostępnych i ciasnych miejscach. Przekonstruowanie rozwartej części klucza umożliwiło nadanie mu wielu praktycznych cech. Np. można nim przytrzymać mocowany element złączny (np. nakrętkę) poprzez oparcie go na wbudowanej metalowej płytce ograniczającej, jak też oprzeć klucz na łbie śruby lub nakrętce –nie ześlizguje się on podczas pracy, co oznacza bezpieczniejszy montaż.

Tzw. kontakt klucza ze śrubą jest też mocniejszy i pewniejszy, gdyż odbywa się za pośrednictwem szczęk oraz dodatkowych zębów naciętych na płytce ograniczającej. Wera uzyskała też niewielki kąt pracy, co jest konsekwencją konstrukcji szczęk pozwalającej na przesunięcie klucza co 30° (zamiast 60°), ponadto prosta główka umożliwia łatwe manewrowanie narzędziem. Narzędzie jest efektywne w operowaniu, zapewnia dużą wydajność montażu/demontażu dzięki zastosowaniu w nim mocnej grzechotki oczkowej. Klucze Wera JOKER odkuwane są z wysokogatunkowej stali stopowej oraz hartowane. Dostępnie w rozmiarach 10, 13, 17 oraz 19 mm lub jako zestaw w zapinanym etui. Sugerowane cena katalogowa zestawu to 71,00 euro netto.

 

Poleć na Facebooku Poleć na GG Poleć na Facebooku Poleć na Facebooku Poleć na Facebooku
Komentarzy (0) zobacz / dodaj komentarz
 
 
 
 
 
 
Klucze nastawne PROXXON Klucze nastawne PROXXON

Kat: Narzędzia ręczne
Komplet kluczy nasadowych COVAL Komplet kluczy nasadowych COVAL

Kat: Narzędzia ręczne
 
Klucze imbusowe firmy PROXXON Klucze imbusowe firmy PROXXON

Kat: Narzędzia ręczne
 
 
Młotki murarskie Coval Młotki murarskie Coval

Kat: Narzędzia ręczne
 
Klucze dynamometryczne Proxxon Klucze dynamometryczne Proxxon

Kat: Narzędzia ręczne
 

Szukasz narzędzi? Sprawdź popularne miasta

Autostrada
Narzedzia_Kisielewski
Building